Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sada mincí

 

Pamätná sada slovenských euro minci, vydaná v roku 2013, pri príležitosti 5. výročia vzniku pobočky Slovenskej numizmatickej spoločnosti v Humennom.

Sada sa skladá z plastovej vložky modrej farby, na prednej strane s nápisom : 2008-2013 Piate výročie vzniku pobočky a na protiľahlej je nápis Slovenská numizmatická spoločnosť pobočka Humenné, do ktorej sú vložené slovenské euro mince v nominálnych hodnotách 2, 1 euro, 50, 20, 10, 5, 2, 1, cent ročník 2013. V strede vložky je umiestnený pamätný žetón vo vyhotovení patinované starostriebro, na averze ktorého je vyobrazené oficiálne logo humenskej pobočky a na reverze mestský hrad s morovým stĺpom z mincovného mesta Kremnica. Na prednej strane prebalu sady, ktorý vytvoril Pavol Čačko, sú reprodukcie fotografií Humenského kaštieľa, dreveného kostolíka z Novej Sedlice, nachádzajúceho sa v humenskom skanzene a potok času s bustou Milana Rastislava Štefánika zo severnej časti pešej zóny mesta Humenné. Vo vnútri je stručná história mesta od PhDr. Ivany Strakošovej a organizovanej numizmatiky v Humennom, ktorú napísal Štefan Sciranka. Všetko je to doplnené medailami a plaketami viažúcimi sa k textu. Na poslednej strane sú parametre, materiálové zloženie a motívy na slovenských euro minciach doplnené o bronzový žetón vydaný z príležitosti konania numizmatického sympózia roku 2007 v Humennom. Sada je vydaná v limitovanej edícii v počte 200 kusov.

sada